Warning: Creating default object from empty value in /home/justine2/public_html/components/com_sh404sef/shInit.php on line 74 Zaduszki Jazzowe /relacja/ | Aktualności

Aktualności

Warning: Creating default object from empty value in /home/justine2/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /home/justine2/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /home/justine2/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /home/justine2/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /home/justine2/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Galeria

Tytuł:

Muzyka

Brak wtyczki Flash
Zaduszki Jazzowe /relacja/
Jazzowo, nastrojowo i z dedykacją - takie były Jazzowe Zaduszki w Ostrowcu
XXI Zaduszki Jazzowe w Ostrowcu Świętokrzyskim poświęcone były zmarłemu w tym roku Michałowi Zduniakowi.
W Klubie Jazzowym Perspektywy wystąpiły w sobotę społy Black Jazz White Swing oraz aktorka i wokalistka Justyna Książek z grupą Accoustic Jazz.

Zaduszki odbywały się w Ostrowcu w różnych miejscach, najpierw w kawiarni Kryształowa, potem na przemian w hotelu Gromada i Klubie Perspektywy. – Ten wieczór w Ostrowcu jest ważny, bo mamy dużą integrację środowiska – powiedział podczas spotkania Andrzej Chochoł. – Chcę pogratulować wszystkim, którzy przybyli dzisiaj do klubu. Nie ma tu sztampy, szpanu, siadania w ławkach. Wszyscy są równi, rozmawiają ze sobą.

Andrzej Chochół przypomniał, że Zaduszki organizuje od 21 lat i cieszy się, że teraz może zbierać owoce. Tę formułę wypracował z wieloma kolegami, duży w tym udział miał Michał Zduniak. Był częstym gościem w Ostrowcu, grał tutaj, nagrywał. Andrzej Chochół jest przekonany, że gdyby żył, na pewno i jego posłuchaliby dzisiaj miłośnicy jazzu.

Specjalnym gościem Zaduszek byłą żona Michała, Ewa Zduniak. - Jazz ma na mnie dobry wpływ, zaprzyjaźniłam się z nim - mówiła. - Jest mi szczególnie miło, że przyjaciele Andrzeja Chochoła, sympatycy tej muzyki poświęcają ten wieczór mojemu mężowi. Michał jest obecny wśród nas i duchem, i w myślach. Nie wiem, co pomyślałby o takim spotkaniu. Na pewno byłby zaskoczony, zdziwiony. Lubił, gdy inni słuchali jego muzykę, ale nie chciał wysuwać się do przodu. Nie był osobą medialną, zwierzęciem scenicznym, nie kreował swojej osoby. Cieszę się, że dzięki muzyce jest wśród nas.

Publiczność żywiołowo reagowała na występy zespołów jazzowych. Dużymi oklaskami nagradzała Justynę Książek, pochodzącą z Ostrowca artystkę, absolwentkę byłej Szkoły Podstawowej nr 6. To z nią podczas wieczoru Andrzej Chochół grał najbardziej znane standardy jazzowe.

Źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091108/KULTURA02/502209129
Autor: Andrzej Nowak
 
Warning: Creating default object from empty value in /home/justine2/public_html/modules/mod_random_image/helper.php on line 85 Warning: Creating default object from empty value in /home/justine2/public_html/modules/mod_random_image/helper.php on line 85 Warning: Creating default object from empty value in /home/justine2/public_html/modules/mod_random_image/helper.php on line 85